Návrhy, montáže a servis od špecialistov v oblasti klimatizačných jednotiek. Pre byty, domy, školy, obchodné priestory a kancelárie.

Pôsobíme v krajoch:

  • Nitriansky
  • Trnavský
  • Bratislavský
  • Trenčiansky
  • Banskobystrický
SGklima - Mapa pokrytia montážnych prác

Čistenie klimatizácie

Ak má klimatizácia fungovať dlhé roky spoľahlivo a efektívne, je potrebné malé pričinenie sa o jej bezproblémovú prevádzku aj z Vašej strany.

Čistenie klimatizácie za dobrú cenu - SGKlima

Klimatizácia a zdravé prostredie

Čisté prostredie a príjemný pocit z neho idú ruka v ruke. Tak, ako v našom bežnom živote udržiavame v čistote svoje bývanie, svoju kanceláriu, spotrebiče alebo autá, tak je potrebné vnímať aj starostlivosť o klimatizačnú jednotku. Všetky zariadenia, ktoré nám slúžia, majú svoju životnosť, ktorú dokážeme pozitívne ovplyvniť starostlivosťou a bežnou údržbou. Niečo je v našej moci a niektoré činnosti je vhodné prenechať odborníkom. V prípade starostlivosti o Vašu klimatizáciu si stačí uložiť naše telefónne číslo alebo si urobiť do kalendára poznámku, kedy sa nám ozvať ohľadom údržby Vašej klimatizácie. Podstatným je, aby sa čistenie klimatizácie realizovalo v pravidelných intervaloch, nakoľko jedna vec je byť si vedomý, že už niečo nie je v poriadku, ale optimálne je sa do takého štádia vôbec nedostať. Klimatizácia Vás neupozorní na zanesený filter alebo nižšiu efektivitu výkonu, pokiaľ sa nedostane do stavu, ktorý ovplyvňuje nielen výkon, ale i životnosť jednotky. Preto je pravidelná údržba tou najlepšou zodpovednou cestou, ako využívať dlhé roky plnohodnotne všetky výhody, ktoré klimatizácia so sebou prináša.

Čistenie klimatizácie Vám zabezpečí dlhodobý komfort aj v týchto oblastiach

Ochrana elektroniky a citlivých zariadení – všetky spotrebiče sú náchylné sa kaziť viac pri nesprávnej teplote alebo vysokej vlhkosti. Keď odchádzate na zimnú dovolenku, je potrebné priestory temperovať, čo ochráni nielen Vaše spotrebiče, ale prakticky celú stavbu pred poveternostnými vplyvmi.

Kvalita vzduchu – keď je filter v dobrom stave, stará sa o odstránenie prachu, peľu, plesní i alergénov z Vašich priestorov. Čo je veľmi dôležité pre ľudí trpiacimi alergiami a respiračnými ochorenia, rovnako ako pre ľudí, ktorí problémom chcú predchádzať.

Stupeň vlhkosti – zaručuje nielen pozitívny vplyv na naše dýchanie, ale pri syndróme suchého oka či problémoch dýchacích ciest veľmi pomáha zmierňovať prejavy. Nehovoriac o tom, že mnohé domácnosti zápasia s nadmernou vlhkosťou v interiéri. Klimatizácia môže pomôcť udržať úroveň vlhkosti v správnej miere.

Hlučnosť klimatizácie – sú zvuky, ktoré naši odborníci vedia veľmi rýchlo diagnostikovať na prvé počutie. Ale v prípade nesprávnej údržby sa hlučnosť môže postupne zvyšovať bez toho, aby ste si to dlhý čas uvedomili. Ono je pravda, že na isté veci sme náchylní si zvyknúť a utečú našej pozornosti. Pri pravidelnom čistení klimatizácie sa Vám to nestane.

Produktivita a spánok sú v tejto uponáhľanej dobe a pri vysokom pracovnom nasadení a výkone priam zásadné. Kvalita spánku nie je samozrejmosťou a ovplyvňuje ju nielen hluk, ale i kvalita ovzdušia. Správna teplota a vlhkosť priestorov majú významný vplyv na to, ako sa cíti celý náš človek.

Energetické úspory – dosiahnuteľné práve pri tej správnej starostlivosti o klimatizačnú jednotku, kde sa majiteľ venuje pravidelne činnostiam akými sú údržba a čistenie klimatizácie. Moderné klimatizačné systémy, a najmä nami dodávané produkty, sú navrhnuté pre efektívne fungovanie, aby nezaťažili príliš Váš rozpočet. Čistenie klimatizácie k tomu jednoznačne prispieva.

Správna regulácia teploty – vždy konštantná a príjemná teplota vo Vašej domácnosti počas horúcich letných mesiacov

Hodnota Vašej nehnuteľnosti – každá stavba nielen nadobudne na hodnote vďaka zabudovaným klimatizačným jednotkám, ale sa zároveň teší väčšiemu zdraviu a trvácnosti pri správnom používaní klimatizácie. Svet sa skladá z maličkostí na ktorých záleží. Ale z toho veľkého uhla pohľadu robia tie maličkosti časom neskutočný rozdiel.

Naša ponuka

Aká je cena služby čistenie klimatizácie?

Cena záleží od pravidelnosti a aktuálneho stavu Vašej klimatizácie. Zavolajte nášmu pracovníkovi a informujte sa o možnostiach pre Vašu aktuálnu situáciu bez čakania.

V akých mestách je ponuka pre čistenie klimatizácie od SGKlima dostupná?

Čistenie klimatizácie, rovnako ako všetky ostatné naše služby, poskytujeme v Bratislavskom, Nitrianskom, Banskobystrickom, Trnavskom a Trenčianskom kraji:

  • Banská Bystrica, Bratislava, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Komárno, Levice, Nitra, Nové Zámky, Partizánske, Piešťany, Prievidza, Šaľa, Senec, Senica, Sereď, Topoľčany, Trenčín, Trnava, Žiar nad Hronom, Zlaté Moravce, Zvolen.
Môžem si čistiť klimatizáciu sám vlastnými chemickými prostriedkami z obchodu?

Áno, existujú prostriedky, ktoré dokážu do istej miery vyčistiť časti klimatizačnej jednotky, prípadne je možné niektoré filtre klimatizácie vybrať a umyť. Vzhľadom na našu prax však neodporúčame riešiť údržbu aspoň bez poradenstva s odborníkom. Veľa klientov si v snahe vyčistiť klimatizáciu chemicky alebo fyzicky poškodí niektoré časti. Následná oprava je potom často oveľa drahšia ako samotné odborné čistenie klimatizácie od nás.

Zaujímate sa o čistenie klimetizácie?
Vyplňte náš formulár a my sa s Vami obratom spojíme.